Spotřeba

Potřebuji položit kamenného koberce: m2
Potřebujete kg mramorového koberce Perfect Stone.
16.8 kg/m2 1x Vrstva při tloušťce 1,0 cm. Spotřeba je pouze orientační.

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

PERFECTSTONE - 25kg - MRAMOR - ŽLUTÝ - 3-6mm

DBPSMŽ3-6

Finální potěrová směs mramorových kamínků a epoxidové pryskyřice. Po vytvrzení epoxidového pojiva vytváří pevný a přírodní povrch.

Vlastnosti

  • Vysoká mechanická odolnost
  • Použití v interiéru i exteriéru

Více

780,45 Kč vč. DPH

645,00 Kč bez DPH

Kalkulačka:
plocha
Název produktu Počet/M. jednotka Počet celkem Potřebných produktů Cena produktů
PERFECTSTONE - 25kg - MRAMOR - ŽLUTÝ - 3-6mm 0.672
Předběžná kalkulace: 0 Kč
Finální potěrová směs říčních kamínků nebo mramorů a epoxidové pryskyřice. Po vytvrzení epoxidového pojiva vytváří pevný a přírodní povrch.

Vlastnosti

  • Vysoká mechanická odolnost;
  • Použití v interiéru i exteriéru;
  • Pochůzí již po 24 hodinách;
  • Mrazuvzdorný;
  • Vhodný na podlahové vytápění;
  • Aplikace možná na většinu zpevněných ploch (beton, asfalt, zámkovou dlažbu, dlažbu a jiné)
 
Použití
  • Finální povrch chodníčků, teras, balkónů, okolí bazénu a dalších ploch.
  • Pro svou vysokou pevnost a mechanickou odolnost vhodná i pro pojezd automobilů. (min tl. vrstvy 30mm)

Technický list 40.01 Kamenný / Mramorový koberec    PerfectSTONE
 
Omezení  Mimo jiné není vhodné pro pokládku za nízkých teplot pod +8°C a nad 25°C. Během 24 hodin po pokládce nesmí dojít ke snížení teploty pod +8°C. Po dobu aplikace nesmí přijít kamenný koberec do styku s vodou a nesmí být nijak mechanicky namáhaný. 
 
Min. tloušťky povrchu:    Frakce 2-4                 8 mm     

                                    Frakce 3-6,4-6          10 mm   

                                    Frakce 4-8                15 mm
 
   Příprava podkladu
  Musí být čistý, suchý, pevný, nosný (pevnost v tlaku min. 20 MPa) zbavený prachu, nátěrů, výkvětů a nesmí být zmrzlý. Jestliže je povrch znečištěný naftou, oleji, a podobnými mastnými výrobky je potřeba tento povrch očistit přebroušením, otryskáním ocelovými kuličkami, umytím tlakovou vodou, odmaštěním a podobnými způsoby. Pro zajištění kvality podkladu je vhodné provést sondu prokazující jeho soudržnost a to do hloubky min. 20 mm. Při aplikaci na vodorovnou plochu a nesoudržný podklad, je nutno povrch napenetrovat penetračním EPOXY nátěrem (obj. č. T6001) nebo samotným pojivem pro kamenný/mramorový koberec PerfectSTONE, pro lepší přídržnost kamenného koberce k podkladu je možné posypat čerstvý penetrační nátěr křemičitým pískem. Samotná aplikace se provádí za 24 hodin po penetraci. Kvalitní a soudržný podklad však není třeba penetrovat, protože během aplikace dochází k částečnému protečení pojiva na podklad a tím napenetrování podkladu během samotné pokládky. Drobné nerovnosti a výtluky je kamenný koberec schopen zaplnit, proto se podklad nijak nevyrovnává a Kamenný / Mramorový koberec se nanáší i na nerovný podklad. 
 
Příprava nářadí
 
 Pro aplikaci budeme potřebovat zednickou lžíci, hladítko, desku na stahování větších ploch, ředidlo S 6005(S6003, S6006) a hadřík pro očištění, dva kyblíky, míchací vrtuli a vrtačku s regulací otáček. 
 

Tvrdidlo epoxidové pryskyřice (složku B) nalijeme do základu epoxidové pryskyřice (složku A). Směs složek A a B důkladně promícháme po dobu 3 minut pomocí míchadla s rychlostí 300ot./min.

 Důkladně promíchanou směs nalijeme ihned po promíchání do kameniva, které musí být suché a zbavené prachových částí. Přírodní kamenivo může mít barevnou diferenci v různých baleních, proto doporučujeme kamenivo promíchat najednou z více pytlů, aby se tato barevná diference odstranila a netvořily se na výsledném povrchu barevné mapy. Kamenivo pokud možno objednávejte naráz, doobjednávka může být z jiného závozu a barevně se lišit od původního materiálu. Kamenivo a epoxidovou pryskyřici důkladně promícháme tak, aby se kamínky obalily do epoxidové pryskyřice. Připravujeme si takové množství kamenného koberce, které jsme schopni zpracovat do 40 minut při teplotě 25°C. Při zvyšující se teplotě se doba zpracovatelnosti snižuje a naopak. Připravenou směs vždy před vysypáním na podklad řádně promícháme, aby pojivo z důvodu dlouhého stání v nádobě nekleslo na dno. 
 
Aplikace na vodorovné povrchy
 
 Smíchanou a připravenou směs epoxidového pojiva a kameniva aplikujeme na připravený povrch a stahujeme vodováhou, deskou (u velkých ploch) nebo hladítkem (u malých ploch). Stažený povrch v požadované tloušťce důkladně zatahujeme hladítkem do hladka a kontrolujeme vizuálně. Během práce průběžně otíráme nářadí hadříkem namočeným v ředidle nebo máčíme nářadí ve vaničce s ředidlem, aby se kamínky na nástroje nalepily a práce byla snadnější. Nářadí smočené v ředidle necháváme okapat mimo plochu s kamenným kobercem. Položený a zahlazený povrch chráníme 24 hodin před deštěm a pošlapáním. Kamenný koberec je plně zatížitelný po 7 dnech.