Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

XPS SYNTHOS S30 - Extrudovaný polystren Zobrazit větší
XPS CARBON - 20mm - 20ks/14,4m2/bal.
XPS CARBON - 30mm - 14ks/10,08m2/bal.
XPS CARBON - 40mm - 10ks/7,2m2/bal.
XPS CARBON - 50mm - 8ks/5,76m2/bal.
XPS SYNTHOS - 60mm - 7ks/5,04m2/bal.
XPS SYNTHOS - 80mm - 5ks/3,6m2/bal.

XPS TechnoNicol CARBON - Extrudovaný polystren

Extrudovaný polystyren

TECHNONICOL CARBON je tepelně izolační materiál s rovnoměrně rozmístěnými uzavřenými buňkami.

Vyrábí se extruzí  (protlačování hmoty skrz otvory o určité velikosti za určité teploty). Má rovnoměrnou strukturu o průměru buněk do 0,2 mm.

Rozměr:   600 x 1200mm / 1ks = 0,72 m2       

Uvedená cena za 1 m2

R = 0,033

Více

60,50 Kč vč. DPH

50,00 Kč bez DPH

Popis:

TECHNONICOL CARBON je tepelně izolační materiál s rovnoměrně rozmístěnými uzavřenými buňkami.

Má řadu důležitých vlastností jako nízká tepelná vodivost, neabsorbuje vodu, takže materiál lze používat na inverzních střechách. Vysoká pevnost umožňuje použití materiálu na střechách s vysokou zátěží - střešní terasa, střecha pojízdná pro automobily. Používání extrudovaného polystyrenu výrazně zvyšuje životnost celého izolačního systému, ať už jde o střešní konstrukce nebo základy.

Vyrábí se extruzí  (protlačování hmoty skrz otvory o určité velikosti za určité teploty). Má rovnoměrnou strukturu o průměru buněk do 0,2 mm. Vyrábí se z polystyrenových granulí, které se smíchávají pod tlakem za vysoké teploty s pěnícím činidlem.

Materiál je snadno a pohodlně použitelný, lehce se montuje bez nutnosti používat složité a drahé zařízení. 

Oblast používání:

Používá se k tepelné izolaci všech vnějších konstrukcí - střechy, základy, podlahy, sklepy a dokonce i soklové úseky fasád.

  • TECHNONICOL CARBON ECO, TECHNONICOL CARBON PROF - tepelná izolace v systémech inverzních, užitných a tradičních střech. Používá se také v systému fasádní omítky na paroizolačním materiálu zdí (vyžaduje přepážky z minerální vlny TECHNO). Používá se v konstrukcích lodžií a balkonů;
  • TECHNONICOL CARBON ECO - tepelná izolace základů a sklepů, podlah s topením, podlah na zemi i jako i jako izolace tepelných mostů v panelové výstavbě.
  • TECHNONICOL CARBON SOLID – tepelná izolace podlah chladíren, ledních arén, užívaných střech, silnic a železnic;
  • TECHNONICOL CARBON ECO SLOPE -   je určeno pro snadné a rychlé vytvoření sklonu na střeše;
  • TECHNONICOL CARBON ECO FAS  – tepelně izolační vrstva v konstrukci omítkových fasád,  tepelná izolace soklů;
  • TECHNONICOL CARBON ECO DRAIN – drenáž u zdi a doplňující tepelná izolace v konstrukci základů. Používá se také u inverzních střech k zlepšení stékání vody.

Nanášení:

Střecha   možnost mechanického připevnění materiálu k podkladu pomocí sponek. V případě výstavby inverzní střechy nebo užitných povrchů se může pokládat volně, protože bude zatížen vrstvami nad ním. Existuje možnost připevňování na studený lepivý tmel (u střech s nevelkým sklonem);

Fasáda použití materiálu k izolaci fasády v soklové části. Materiál se může lepit na lepivý podklad nebo speciální lepicí tmel, a také se může připevňovat mechanicky.

Základy dostatečně připevněte materiál na svislém povrchu pomocí speciálního lepicího tmelu (TECHNONIKOL  27), poté musí být základová zeď zasypána zeminou ve zpětném zásypu.